суботу, 30 листопада 2013 р.

Урок позакласного читання у 3 класі

Тема. Мені подарували книгу про…
Мета. Продовжити роботу щодо заохочення до читання різноманітної літератури, формування вмінь презентувати прочитану книгу, визначати мету, головну думку, розвивати пізнавальні інтереси, мовлення, увагу, пам’ять, мислення, виховувати повагу до думки товариша, вміння слухати інших.
Обладнання. Алгоритм презентації подарованої книги, по сторінці зошита у лінійку для учнів класу щодо запису розповіді про книгу, фішки, грамоти.
Тип уроку. Урок позакласного читання. Урок-презентація.
Структура уроку.
І. Організація класу. Психоемоційне налаштування.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Повідомлення завдань уроку.
ІV. Огляд читацьких щоденників.
V. Представлення книги.
VІ. Вибір «книги уроку»
VІІ. Рефлексія за методом «Обери позицію»
VІІІ. Домашнє завдання.
Список використаних джерел
    1. Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи. К.: «Початкова школа», – 2006. – 432с.
Хід уроку
І. Організація класу. Психологічний настрій.
- Прочитайте вислів:
«Ніщо не коштує так дешево, і не ціниться так дорого, як… »
(Ніщо не коштує так дешево, і не ціниться так дорого, як посмішка.)
- Посміхніться та дорожіть цим скарбом.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності..
2.1. Тема уроку
- Назвіть тему уроку, до якого ви готувались два тижні.
(Відповіді дітей)
- Так. До цього уроку позакласного читання кожен з вас готувався два тижні: відбирав зі своєї бібліотеки подарованих книг найулюбленішу та думав, як її презентувати, представити.
Як ви думаєте, чому саме таку тему я обрала для уроку позакласного читання? (Відповіді дітей)
- Дякую за ваші міркування. Мені та іншим дітям класу надзвичайно цікаво, які ж книги вам дарують, що саме ви любите читати та як цікаво можете презентувати свою книгу. Я впевнена, що після уроку ви обов’язково зацікавитесь книгами товаришів та обміняїтесь ними для читання.
Яке із запропонованих висловів, ви взяли б девізом уроку:
- Хочеш бути щасливим, не будь лінивим.
- Стався до інших так, як хочеш, щоб ставились до тебе.
- Не одяг красить людину, а добрі діла.
(Висловлювання учнів та доведення своїх думок за схемою «Я думаю, що девізом уроку можна взяти вислів …, тому що …»)
ІІІ. Повідомлення завдань уроку
1. Огляд читацьких щоденників.
2. Підготовка до презентації книги (запис міркувань за схемою)
3. Презентація книги (умова, кожен учень має лише 1 хв. Звернути увагу на точність та лаконічність викладу думок)
4. Вибір книги уроку
5. Нагородження переможців, вручення подяк
6. Підсумок. «Обери позицію: у подарунок я б обрала…»
ІV. Огляд читацьких щоденників.
- Сьогодні ми почнемо обирати «Кращий щоденник вересня»
Як завжди ви мені допомагаєте у цьому. Обміняйтеся з товаришем по парті читацькими щоденниками та:
1) порахуйте та запишіть олівцем на полі кількість прочитаних творів вашим товаришем впродовж місяця;
2) акуратність записів оцініть за 12 бальною шкалою;
3) відмітьте галочкою назву твору, який вам найбільше сподобався.
- Обміняйтеся щоденниками та, використовуючи знакову систему, висловіть свою згоду чи незгоду з оцінкою товариша.
Я, як вчитель, висловлю свою оцінку після перегляду щоденників після уроку та запропоную на ваш розгляд «Кращі читацькі щоденники вересня»
V. Представлення книги.
1. Підготовка до представлення книги.
- Презентацію ви готували вдома за схемою. Може хтось з вас по іншому презентуватиме свою книгу? Ми з інтересом послухаємо вас.
Підготуйтеся до виступу мовчки, налаштуйтеся. Час – 2 хв.
2. Презентація вчителем своєї книги. (Вчитель акцентує увагу на виразність викладу, зрозумілість висловлень, передачу власного захоплення)
3. Правила організації вибору «книги уроку»
- Щоб вибір «книги уроку» пройшов організовано, вам потрібно дотримуватись певних правил:
  • у кожного з вас на парті є фішка, яку ви віддаєте за ту книгу, яка серед учнівських презентацій сподобалась вам найбільше;
  • фішкою голосуєте тільки за книгу товариша, за власну не можна;
  • підрахунок фішок проводить вчитель разом з помічником (старостою).
4. Представлення книги учнем. Час – 1 хвилина за схемою
1)______ ________ подарував книгу _______ ________________
(Коли?) (Хто?) (автора) (Як називається)
2) Я прочитав (ла) про…
3) Я зрозумів (ла), що …
4) Я б радив (ла) прочитати книгу тим, хто захоплюється, полюбляє ….
VІ. Вибір «книги уроку»
5.1. Після представлення, учень кладе книгу на виставку.
5.2. Учні голосують фішками за книгу, яка їм найбільше сподобалась.
5.3. Підрахунок фішок вчителем та помічником вчителя.
5.4.Вручення грамоти, з висловленням подяки тому, хто подарував книгу.
VІІ. Рефлексія за методом «Обери позицію»
Вчитель вивішує таблички на дошці «Я оберу для подарунку товаришу»:
- «книгу»
- «солодощі»
- «іграшку»
- «свій варіант»
- Подумайте та станьте біля тієї таблички, яка виражає ваші думки.
Доведіть свою позицію (за методом «Мікрофон»)
- Мені надзвичайно цікаво слухати ваші міркування. Дякую вам за висловлення, роботу на уроці.
VІІІ. Домашнє завдання.
- Спробуйте назвати тему наступного уроку, скориставшись словами
«сонце», «вітер», «дерева», «квіти», «тварини», «оповідання».
Молодці. Потрібно підготувати оповідання про природу, визначити тему та записати у «Читацький щоденник». Впевнена, що на наступному уроці кращих читацьких щоденників значно побільшає.



Методи, використані на уроці: словесні (розповідь, бесіда), робота з книгою, індивідуалізації, прогнозування, опори на життєвий досвід, «Мікрофон», «Обери позицію», стимулювання, контролю.














Додаток 1
Орієнтовна схема щодо представлення книги учнями

1)______ ________ подарував книгу _______ ________________
(Коли?) (Хто?) (автора) (Як називається)

2) Я прочитав (ла) про…

3) Я зрозумів (ла), що …

4) Я б радив (ла) прочитати книгу тим, хто захоплюється, полюбляє ….




















Додаток 2

Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
з поглибленим вивченням основ економіки та правознавства



ГРАМОТА
Нагороджується
__________________________,

уч_______ 3-А класу,

як переможець конкурсу

«Книга уроку»,

проведеного на уроці позакласного читання
______________ 2010 року





Класний керівник Ніколайчук А.Д.


Учні 3-А класу


Додаток 3


Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
з поглибленим вивченням основ економіки та правознавства



Подяка
____________________________________,

за подаровану книгу, яка стала

«Книгою уроку»,

на уроці позакласного читання

__________________ 2010 року



Класний керівник Ніколайчук А.Д.


Учні 3-А класу

















Немає коментарів:

Дописати коментар